Komisarz Alex 16: Projektantka (202)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W łódzkim apartamentowcu wybucha pożar. W jednym z mieszkań zostają znalezione zwłoki projektantki mody Joanny. Poprzedniego wieczoru modelka oskarżyła ją o kradzież projektów do nowej kolekcji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa. W tym sezonie do ekipy dołączy komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpi poległego Górskiego.

W tym odcinku

W łódzkim apartamentowcu wybucha pożar. W jednym z mieszkań zostają znalezione zwłoki Joanny Falskiej, znanej projektantki mody. Poprzedniego wieczoru udzielała ona wywiadu online, podczas którego modelka Agata Serafin oskarżyła ją o kradzież projektów do nowej kolekcji i zaczęła jej grozić. Na miejscu zbrodni zjawiają się Wilczak i Alex. Rozmawiają ze strażakiem Arturem Nowackim, który okazuje się byłym partnerem Jagody. Mówi on policjantom, że pożar był wypadkiem i nie ma nic wspólnego z zabójstwem. Funkcjonariusze odkrywają tymczasem, że Falska planowała rozwód z mężem, który po rozstaniu zostałby bez niczego. Miał więc motyw, by pozbyć się żony. Podczas przesłuchania mężczyzna stwierdza, że nie było go w Łodzi. Śledczy odkrywają jednak, że kłamie. W rzeczywistości zjawił się w mieszkaniu. Nowe światło na sprawę rzuca fakt, iż zamordowana była świadkiem w sprawie o gwałt. Nowym podejrzanym staje się więc oskarżony o to przestępstwo chłopak. Śledztwo się komplikuje i okazuje się szczególnie trudne dla Gutka, któremu zaczęło zależeć na Jagodzie. Policjant zaczyna obawiać się, że przystojny strażak spróbuje ponownie zawrócić dziewczynie w głowie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...