Szpital na peryferiach: Łokieć (4)

(Nemocnice na kraji města: Loket)

serial obyczajowy Czechosłowacja 1977-1981  od 12 lat

W skrócie

Doktor Strosmajer rozmawia z Rezkiem. Błażej kupuje wymarzony japoński samochód, ale gdy pokazuje go rodzinie, dochodzi do wypadku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pracownicy jednej z czechosłowackich klinik z poświęceniem leczą kolejnych pacjentów. Jest wśród nich ordynator ortopedii, doktor Sova (Ladislav Chudík), jego zastępca Sztrosmajer (Milos Kopecký), a także siostra Hunkova (Iva Janžurová). Medycy zmagają się z wieloma problemami zawodowymi i osobistymi, ale w ich życiu nie brakuje również radosnych chwil. W pierwszym odcinku syn doktora Sovy, Karel (Ladislav Frej), świętuje rocznicę ślubu. Podczas przyjęcia dochodzi do kłótni. Do pracy w szpitalu zostaje przyjęta nowa lekarka Elżbieta Czenkova (Eliska Balzerová). Lekarze próbują pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, który okazuje się członkiem reprezentacji kraju w hokeju na lodzie.

W tym odcinku

Doktor Strosmajer wyjaśnia Rezkowi stan jego zdrowia i opisuje planowaną kurację. Doktor Błażej kupuje swój wymarzony japoński samochód, ale gdy pokazuje go rodzinie, dochodzi do wypadku, w którym nogę łamie jego teść. Nieszczęsny lekarz zostaje umieszczony na jednej sali z hokeistą. Elżbieta Czenkova zaprzyjaźnia się z internistą Rzehorzem. Dyrektor szpitala zostaje poinformowany o możliwym niepowodzeniu operacji Rezka. Żąda od Strosmajera i Błażeja dokładnych danych o pacjencie.

Występują

Twórcy

Ładuję...