Genialna przyjaciółka 2: The Body (2)

(L'amica geniale 2: Il corpo)

serial obyczajowy Włochy/​USA 2020  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Do Antonia dociera, że Elena rozmawiała z braćmi Solara o zwolnieniu go ze służby wojskowej. Odbiera to jako upokorzenie. Stefano często bije żonę, a Lila nie zamierza mu ulec. Realizuje własny plan.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Szesnastoletnie Lila (Gaia Girace) i Elena (Margherita Mazzucco) są znudzone monotonią codziennego życia. Lila dopiero co wyszła za mąż, ale ślub sprawił, że czuje się, jakby straciła samą siebie. Elena znakomicie radzi sobie w szkole, jednak wesele przyjaciółki pomogło jej coś zrozumieć. Odkryła, że nie czuje się szczęśliwa wśród swoich znajomych. Dziewczyny spędzają wakacje na Ischii. Na miejscu wpadają na dawnego kolegę z sąsiedztwa, Nina Sarratore (Francesco Serpico). Mężczyzna studiuje i wydaje się, że czeka go wspaniała przyszłość. Niespodziewanie to spotkanie źle wpływa na przyjaźń Lili i Eleny. Ich znajomość się rozluźnia. Pewnego dnia Lila wpada pomysł i zakłada w Neapolu ekskluzywny salon obuwniczy. Sklep należy do rodziny Solarów. Tymczasem Elena przykłada się do nauki. Udaje jej się dostać na uniwersytet w Pisie. Adaptacja drugiej części cyklu powieściowego autorstwa Eleny Ferrante.

W tym odcinku

Do Antonia dociera, że Elena rozmawiała z braćmi Solara o zwolnieniu go ze służby wojskowej. Odbiera to jako upokorzenie. Stefano często bije swoją żonę, a Lila nie zamierza mu ulec. Jedna z kłótni wybucha w związku z jej fotografią, która znalazła się w witrynie salonu sukni ślubnych w samym centrum miasta. To element planu kobiety. Lila założyła się z Eleną, że wszystko uda jej się zrealizować. Stefano żąda, by zdjęcie stamtąd zniknęło. Jego małżonka jest przekonana, że nie będzie się opierał, gdy umieści je w sklepie obuwniczym. Elena opuściła się w nauce, ale uzyskuje promocję do następnej klasy. Pani Galiani, chcąc ją zmotywować, daje jej na wakacje zestaw lektur.

Występują

Twórcy

Ładuję...