Komisarz Alex 16: Prawo karmy (201)

serial kryminalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pianista Krystian Kardasz ma zagrać koncert w rodzinnej Łodzi. Asystentka znajduje w hotelu jego ciało. Muzyka uduszono nylonową żyłką. Podążający jej tropem Alex trafia do pokoju menadżera Marcusa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy pracowników biura policji kryminalnej z Łodzi, Piotra Górskiego (Krystian Wieczorek), młodszego aspiranta Gustawa Bielskiego (Piotr Bondyra), komisarz Marty Grabskiej (Beata Fido), Lucyny (Magdalena Walach) i Niny (Karolina Nolbrzak), którzy z pomocą owczarka niemieckiego, Alexa, prowadzą skomplikowane śledztwa. W tym sezonie do ekipy dołączy komisarz Adam Wilczak (Wojciech Czerwiński), który zastąpi poległego Górskiego.

W tym odcinku

Słynny pianista, Krystian Kardasz, ma zagrać koncert w rodzinnej Łodzi. Wraz ze swoim menadżerem i asystentką zatrzymują się w hotelu, w którym odbywa się konferencja prasowa. Adam Wilczak wraz z Alexem spędza tymczasem pierwszą noc w swoim nowym ale wymagającym generalnego remontu domu. Zasypiają na podłodze, a rano zostają wezwani na miejsce zbrodni. Ktoś zamordował Krystiana Kardasza. Na jego ciało natrafiła asystentka, Elżbieta. Muzyka uduszono nylonową żyłką. Alex odnajduje ją w pokoju menadżera Marcusa Zimanda. Rozpoczyna się śledztwo, podczas którego policjanci przesłuchują świadków i oglądają nagrania z monitoringu. Oprócz Zimanda uwagę funkcjonariuszy zwraca recepcjonista, Sławek Wyganowski, do którego Alex od początku jest wrogo nastawiony. Śledczy nie potrafią jednak ustalić motywu zabójstwa. Za śmiercią Kardasza może stać również anonimowy nadawca bukietu róż z bilecikiem "Róża", który pianista trzymał w swojej sypialni.

Występują

Twórcy

Ładuję...