Serialowa nostalgia: Dorastanie: 1972 (1/7)

serial obyczajowy Polska 1987  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Rok 1972. Tadeusz Leszkiewicz zabiera się do pisania pracy doktorskiej. Coraz rzadziej bywa na treningach siatkówki w klubie "Tęcza". Pojawia się tam nowy zawodnik, robotnik Jan Braniak.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial opowiada o trzech młodych ludziach - inteligencie, robotniku i rolniku, których połączyło zamiłowanie do sportu. Poznamy ich losy od 1972 do 1980 roku. W tym czasie bohaterowie rozpoczynają dorosłe życie, podejmują pierwsze prace, zakładają rodziny i doświadczają smaku pierwszych sukcesów i porażek. Ich energia, pragnienie przekształcania świata, poczucie sprawiedliwości, wrażliwość moralna, lecz także niecierpliwość oraz brak doświadczenia, zderzają się z obojętnością, cynizmem i oportunizmem starszych. Przyjaciele wspierają się nawzajem w ciężkich chwilach.

W tym odcinku

Rok 1972. Tadeusz Leszkiewicz (Cezary Morawski) szykuje się do pisania pracy doktorskiej, lecz zaproponowane przez niego zagadnienie zostaje odrzucone przez promotora. Mimo niesprzyjającej atmosfery na uczelni chłopak buntuje się przeciwko narzucaniu mu tematu i szuka innego profesora, który zgodziłby się pomóc mu w przygotowaniu pracy. Zaniedbuje swoją dziewczynę Baśkę, studentkę wydziału dziennikarskiego. Coraz rzadziej bywa też na treningach siatkówki w miejscowym klubie "Tęcza". Tymczasem pojawia się tam nowy zawodnik, dziewiętnastoletni robotnik Jan Braniak (Tomasz Dedek). Leszkiewicz pomaga mu zaaklimatyzować się w zespole. Udaje mu się też znaleźć nowego promotora. Niestety jest nim docent Koliński, który nie jest popierany przez władze uniwersytetu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...