Lombard. Życie pod zastaw 9 (466)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Bliźniaki Sylwia i Franek są dziećmi wojskowego. Ojciec chce, by Franek został żołnierzem. W sekrecie przed rodzicem rodzeństwo zamienia się zajęciami. Sylwia chodzi na krav magę, a brat na taniec.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Życie właścicieli i pracowników lombardu na Cichej, zarówno prywatne, jak i zawodowe, bywa burzliwe. Kolejni klienci dostarczają niezapomnianych wrażeń. Lolek musi wycenić nogę, którą przyniesie znajomy Ziutka. Okazuje się, że to element ekspozycji z muzeum, w którym kiedyś pracował. Mariusz nie ma pojęcia, czy warto przyjmować w zastaw kieł pewnego prehistorycznego zwierzęcia. Jakby tego było mało - lombard odwiedza para jaskiniowców. Do zakładu zagląda również pełna energii witalnej pani Filomena, która angażuje się w inicjatywę społeczną na rzecz wykluczonych ze społeczeństwa seniorów. Kazimierz dokłada tymczasem wszelkich starań, by odnaleźć swoją synową, Patrycję, i jej synka, którzy zostali porwani przez Ryżego. Jaca pragnie wyprowadzić się z domu, liczy również na poprawienie relacji z rodzicami Agaty. Anka w dalszym ciągu liczy na poznanie miłości życia. Benia z kolei spełnia się jako matka i zdobywa nowych fanów przez swojego vloga - MamaBenia. Beton jak zawsze ją wspiera - także w pracy. Lolek i Marta czerpią z życia pełnymi garściami, ale inna lombardowa para, Andżela i Mariusz, konfrontuje się z nieoczekiwanymi problemami.

W tym odcinku

Bliźniacze rodzeństwo, Sylwia i Franek, są dziećmi despotycznego wojskowego Mariana Kaliniaka. 39-letni mężczyzna nie toleruje sprzeciwu. Ponadto chce, by jego 15-letni syn Franek został w przyszłości żołnierzem. Pasją chłopaka jest jednak taniec nowoczesny. W tajemnicy przed rodzicem nastolatkowe postanowili zamienić się zajęciami pozaszkolnymi. Sylwia chodzi na treningi krav magi, a jej brat na lekcje modern jazzu. Tymczasem w lombardzie zjawia się Filomena, która rozgląda się za moździerzem do ziół. Kobieta przypadkiem trafia na Ziutka, którego przekonuje do pomalowania mieszkania. Mężczyzna zgadza się, nie wiedząc, że przyniesie mu to same problemy. Z kolei znajomość Jacy i Lilki szybko się rozwija. Po jednej z ich romantycznych randek do mężczyzny odzywa się Kawa.

Występują

Twórcy

Ładuję...