Kuchenne rewolucje: Miastko - Kawiarnia Marysieńka/Bistro Tajemniczy Staw (9)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Miastku na Pomorzu Dorota i Marek prowadzą Kawiarnię Marysieńkę. Wbrew nazwie zamiast ciastek oferują kotlety schabowe oraz pierogi. Restauracja tętniła życiem, ale od jakiegoś czasu jest pusta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Emitowany od jedenastu lat program wciąż wzbudza emocje u widzów. Trudno znaleźć na mapie Polski miejsce, do którego dotąd nie zawitała Magda Gessler. W nowym sezonie odwiedzi m.in. Zamość, Jawor, Golub-Dobrzyń i Inowrocław. Będzie tam zmieniać wygląd oraz menu lokalu, którego właściciele wezwali ją na pomoc, a także myślenie ludzi na temat ich gastronomicznego biznesu. W czasie pandemii to zadanie wydaje się podwójnie trudne, jednak dla kulinarnej ekspertki nie ma rzeczy niemożliwych.

Dziesięciotysięczne Miastko leży na Pomorzu. To tu, przy ruchliwej drodze krajowej, mieści Kawiarnia Marysieńka. Nazwa okazuje się nieco myląca, ponieważ zamiast ciastka lub lodów, można tam zjeść kotleta schabowego czy pierogi. Z kolei z wiszącego nad wejściem szyldu potencjalni klienci mogą się dowiedzieć, że w menu znajdują się też pizza i kebab, co... nie jest prawdą. Pełen zagadek lokal od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzą małżonkowie, Dorota oraz Marek. Dawniej restauracja tętniła życiem, ale od jakiegoś czasu goście się nie pojawiają. Mimo że właściciele codziennie pracują od rana do wieczora, nie mają zysków, a jedynie zaległości w urzędzie skarbowym. Ich frustracja i zniechęcenie rosną, coraz częściej prowadząc do kłótni. Magda Gessler jest ostatnią deską ratunku.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...