Lombard. Życie pod zastaw 9 (462)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Czesława sprzecza się z robotnikami budującymi osiedle. Ktoś uszkadza gazociąg na granicy działek. Kobieta nabywa w lombardzie kamerkę, by odsunąć od siebie oskarżenia. W instalacji pomaga jej Roman.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Życie właścicieli i pracowników lombardu na Cichej, zarówno prywatne, jak i zawodowe, bywa burzliwe. Kolejni klienci dostarczają niezapomnianych wrażeń. Lolek musi wycenić nogę, którą przyniesie znajomy Ziutka. Okazuje się, że to element ekspozycji z muzeum, w którym kiedyś pracował. Mariusz nie ma pojęcia, czy warto przyjmować w zastaw kieł pewnego prehistorycznego zwierzęcia. Jakby tego było mało - lombard odwiedza para jaskiniowców. Do zakładu zagląda również pełna energii witalnej pani Filomena, która angażuje się w inicjatywę społeczną na rzecz wykluczonych ze społeczeństwa seniorów. Kazimierz dokłada tymczasem wszelkich starań, by odnaleźć swoją synową, Patrycję, i jej synka, którzy zostali porwani przez Ryżego. Jaca pragnie wyprowadzić się z domu, liczy również na poprawienie relacji z rodzicami Agaty. Anka w dalszym ciągu liczy na poznanie miłości życia. Benia z kolei spełnia się jako matka i zdobywa nowych fanów przez swojego vloga - MamaBenia. Beton jak zawsze ją wspiera - także w pracy. Lolek i Marta czerpią z życia pełnymi garściami, ale inna lombardowa para, Andżela i Mariusz, konfrontuje się z nieoczekiwanymi problemami.

W tym odcinku

Czesława Czajka, kobieta w podeszłym wieku, bezustannie sprzecza się z robotnikami, którzy w jej sąsiedztwie budują osiedle domów jednorodzinnych. Staruszka zarzuca im m.in., że źle zabezpieczają drogi. Jej uwagi nie spotykają się ze zrozumieniem, lekceważy ją również kierownik budowy. Masłowski, szwagier Czesławy, angażuje się w tę sprawę. Wkrótce ktoś uszkadza gazociąg na granicy działek. Seniorka przypuszcza, że stoi za tym jej szwagier. Nabywa w lombardzie kamerkę, by odsunąć od siebie niesłuszne oskarżenia. W instalacji pomaga jej Roman. Lolek i Marta mają kryzys małżeński. Terlecki chce kupić telewizor, aby obejrzeć ważne wydarzenie sportowe. Jego żona tymczasem szuka odbiornika, by obejrzeć odcinek ulubionego serialu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...