Lombard. Życie pod zastaw 9 (448)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niewidoma skrzypaczka Hania stara się zdobyć fundusze na naukę w konserwatorium. Większość pieniędzy przeznacza na chorego brata. Zastawia w lombardzie telefon. Tymczasem przychodzi ważna wiadomość.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Życie właścicieli i pracowników lombardu na Cichej, zarówno prywatne, jak i zawodowe, bywa burzliwe. Kolejni klienci dostarczają niezapomnianych wrażeń. Lolek musi wycenić nogę, którą przyniesie znajomy Ziutka. Okazuje się, że to element ekspozycji z muzeum, w którym kiedyś pracował. Mariusz nie ma pojęcia, czy warto przyjmować w zastaw kieł pewnego prehistorycznego zwierzęcia. Jakby tego było mało - lombard odwiedza para jaskiniowców. Do zakładu zagląda również pełna energii witalnej pani Filomena, która angażuje się w inicjatywę społeczną na rzecz wykluczonych ze społeczeństwa seniorów. Kazimierz dokłada tymczasem wszelkich starań, by odnaleźć swoją synową, Patrycję, i jej synka, którzy zostali porwani przez Ryżego. Jaca pragnie wyprowadzić się z domu, liczy również na poprawienie relacji z rodzicami Agaty. Anka w dalszym ciągu liczy na poznanie miłości życia. Benia z kolei spełnia się jako matka i zdobywa nowych fanów przez swojego vloga - MamaBenia. Beton jak zawsze ją wspiera - także w pracy. Lolek i Marta czerpią z życia pełnymi garściami, ale inna lombardowa para, Andżela i Mariusz, konfrontuje się z nieoczekiwanymi problemami.

W tym odcinku

Roma Flis-Różańska jest samotną matką niewidomej Hani i cierpiącego na porażenie mózgowe Artura. Walcząc o godność osiemnastoletniego syna, zapomina o starszej córce. Utalentowana muzycznie dziewczyna gra na skrzypcach i stara się zarobić na naukę w konserwatorium, dając koncerty na ulicach. Większość pieniędzy przeznacza jednak na potrzeby brata. Ponieważ jednak wciąż pojawiają się nowe, pilne wydatki, Hania trafia do lombardu. Na zastawiony telefon przychodzi ważna wiadomość. Alfred, cierpiący na przeczulenie słuchu klient, chce pozbyć się głośnego zegara. Transakcję utrudnia jego brat Telesfor. W lombardzie pojawiają się dwaj rośli mężczyźni, którzy chcą przekazać Jacy ważną informację.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...