BBC w Jedynce: Wodopój. Afrykańska oaza zwierząt (1/3)

(Waterhole: Africa's Animal Oasis)

serial przyrodniczy Wielka Brytania/​USA 2020  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Na sawannie po raz pierwszy od pół roku występują opady deszczu. Dzięki temu zwierzęta w końcu mają nieograniczony dostęp do wody, co odmienia ich dotychczasowe życie. Deszcz wpływa na wzrost traw.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Seria przyrodnicza poświęcona pierwszemu na świecie sztucznemu wodopojowi i zwierzętom, które z niego korzystają. Powstał on w rezerwacie w Tanzanii, terenie afrykańskiej sawanny ubogim w zasoby wodne. Jest to nie tylko doskonały punkt obserwacyjny dla ukrytych kamer, lecz także miejsce wytchnienia dla dzikich zwierząt takich jak lwy, pawiany, słonie, żyrafy czy bawoły. Dzięki ukrytym kamerom naukowcy chcą prześledzić sekretne zachowania gromadzących się wokół wodopoju stworzeń. Zastanawia ich m.in., czy zmiany pół roku mają wpływ na ich obyczaje oraz jak na co dzień koegzystują ze sobą drapieżniki i ich ofiary.

W tym odcinku

Na sawannie po raz pierwszy od pół roku występują opady deszczu. Dzięki temu zwierzęta w końcu mają nieograniczony dostęp do wody, co odmienia ich dotychczasowe życie. Deszcz wpływa także na wzrost traw.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...