Receptura (4/6)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zosia zjawia się u Tomka, by wyjaśnić sytuację między nimi. Wychodząc, zauważa Andrzeja, który czeka na nią. Rok 1936. Maria przebywa w więzieniu. Jankowski stara się doprowadzić do jej uwolnienia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Młoda studentka architektury Zosia (Zofia Wichłacz) niespodziewanie wpada na trop rodzinnego sekretu. Przekonuje się również, że miłosne dylematy mogą wykraczać poza czas. Pewnego dnia znajduje dziennik swoje prababki Marii Kielicz (Agnieszka Więdłocha). Czytając go, przenosi się do 1936 roku i poznaje jej losy. To samotna matka, która uzyskała dyplom z architektury. Zjawia się w międzywojennej Warszawie, gdzie zamierza rozpocząć nowe życie. Otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla (Jacek Koman). Szybko zdobywa zaufanie szefa, Stopniowo poznaje różne tajemnice najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie. Niestety, odnalezienie rodzinnej pamiątki wpędza też Zosię w kłopoty. Staje się częścią gry, w której każdy może być przyjacielem lub wrogiem...

W tym odcinku

Zosia zjawia się wieczorem u Tomka, żeby wyjaśnić sytuację między nimi po tym, jak obudziła się w jego mieszkaniu. Wychodząc, zauważa Andrzeja, który czeka na ukochaną. Okazuje się, że przyjechał do Warszawy. Dziewczyna nie może już dłużej unikać partnera. Lidia, nie mając innego wyjścia, wyjawia Zosi, kim jest, i przedstawia swojego pracodawcę. Rok 1936. Maria przebywa w więzieniu, gdzie niebawem odwiedza ją Johann. Jednocześnie Jankowski stara się za wszelką cenę doprowadzić do uwolnienia Kielicz. Chce ponadto wyciągnąć z opresji jej córkę. Pojawia się szansa... Niestety, dopiero na wolności kobietę czeka prawdziwa walka. Musi bronić dobrego imienia oraz szczęścia tych, których kocha.

Występują

Twórcy

Ładuję...