Galileo (891)

program popularnonaukowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Tym razem widzowie programu poznają oryginalne pomysły, które zapobiegają marnowaniu jedzenia czy kosmetyków. Pojawi się także historia powstania i produkcji mozzarelli z bawolego mleka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Widzowie zobaczą wyprawy do najpiękniejszych zakątków świata, choć nieco zmienionych w wyniku pandemii. Reporterzy wcielą się w pracowników fabryk, plantacji i innych organizacji, których działalność wzbudza powszechną ciekawość. Nie zabraknie też praktycznych wskazówek przydatnych w codziennym życiu oraz najnowszych doniesień ze świata nauki czy technologii. Smaku relacjom dodadzą kolorowe, oryginalne, a czasem zaskakujące potrawy.

Widzowie poznają oryginalne pomysły, które zapobiegają marnowaniu jedzenia czy kosmetyków. Zamiast na śmietnik trafiają one do internetowej sprzedaży w atrakcyjnych cenach. Pojawi się historia powstania i produkcji mozzarelli z bawolego mleka. Nie zabraknie też ciekawostek dotyczących Kolumbii i życia w tym kraju. Ekipa przedstawi naukowców rozwijających technologię inspirowaną sztucznym DNA. Pozwala ona na archiwizację dużych ilości danych. Zaprezentowany zostanie również budynek z modułową organizacją przestrzeni.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...