Malanowski i partnerzy: Niechciane morderstwo (9)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mateusz i Agata zostają napadnięci przez zamaskowanych mężczyzn. Wywiązuje się szamotanina, w której jeden z napastników ginie. Następnego dnia Agata prosi Malanowskiego o pomoc.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) jest szefem biura detektywistycznego w centrum Warszawy, w którym pracują także młodzi detektywi: Marek (Marek Krupski), Tomek (Tomasz Mandes), Anna (Anna Lucińska) i Magda (Magdalena Rembacz). Razem poszukują oni zaginionych, śledzą zdradzających się małżonków, a także tropią handlarzy narkotyków. Często błahe na pierwszy rzut oka sprawy kryją tragiczne i skomplikowane ludzkie losy, a detektywi muszą nierzadko zmierzyć się ze zdemoralizowanymi i przebiegłymi przeciwnikami.

W tym odcinku

Mateusz i Agata zostają napadnięci przez zamaskowanych mężczyzn. Wywiązuje się szamotanina, w wyniku której jeden z napastników ginie. Drugi ucieka z torebką kobiety. Następnego dnia Agata zjawia się w siedzibie agencji. Boi się, że bandyta, który uciekł, będzie chciał zemścić się za śmierć wspólnika. Na dodatek jej życie osobiste mocno się komplikuje. Mateusz jest bowiem kochankiem. Jej mąż właśnie dowiedział się o tym i grozi rozwodem. Malanowski obiecuje pomóc Agacie. Udaje się ustalić, że zmarły bandyta nazywał się Paweł Gaworski. Tomek trafia do mieszkania Kornela Piaseckiego, który podobno współpracował z Gaworskim. Niespodziewanie znajduje tam jego zwłoki i 10 tys. złotych, dokładnie tyle, ile skradziono Agacie. Detektywi podejrzewają, że ktoś wynajął Piaseckiego i Gaworskiego, by napadli na ich klientkę i jej kochanka.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...