Malanowski i partnerzy: Bez skrupułów (8)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Informator agencji zauważa na poboczu szosy błąkającą się Wietnamkę. Podobno uciekła ze szpitala psychiatrycznego. To nie jest prawda. Bronisław podejrzewa nielegalną agencję towarzyską.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bronisław Malanowski (Bronisław Cieślak) jest szefem biura detektywistycznego w centrum Warszawy, w którym pracują także młodzi detektywi: Marek (Marek Krupski), Tomek (Tomasz Mandes), Anna (Anna Lucińska) i Magda (Magdalena Rembacz). Razem poszukują oni zaginionych, śledzą zdradzających się małżonków, a także tropią handlarzy narkotyków. Często błahe na pierwszy rzut oka sprawy kryją tragiczne i skomplikowane ludzkie losy, a detektywi muszą nierzadko zmierzyć się ze zdemoralizowanymi i przebiegłymi przeciwnikami.

W tym odcinku

Informator Malanowskiego zauważa na poboczu podmiejskiej szosy błąkającą się Wietnamkę, ubraną jedynie w nocną koszulę. Kobieta jest bardzo wystraszona i reaguje atakiem paniki na słowo policja. Marek zabiera ją do biura. Niedługo potem w siedzibie agencji zjawia się lekarka w asyście policji. Okazuje się, że Wietnamka uciekła ze szpitala psychiatrycznego, cierpi na urojenia i może być niebezpieczna. Marek oddaje ją w ręce policji. Wkrótce dowiaduje się, że kobieta znikąd nie uciekła, a ludzie, którzy ją zabrali, są oszustami. Detektywi postanawiają odnaleźć Wietnamkę. Niebawem dowiadują się, że niedawno w tej samej okolicy znaleziono inną błąkającą się egzotyczną piękność. Marek i Bronisław podejrzewają, że w jednej z podwarszawskich willi gangsterzy prowadzą nielegalną agencję towarzyską. Anna podstępem udaje się do jej siedziby. Próbując uratować więzione tam dziewczyny, ryzykuje własnym życiem...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...