Weterynarze z sercem (111)

magazyn przyrodniczy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Schronisko Tara w Piskorzynie to pierwsza placówka w Polsce poświęcona opiece nad zwierzętami. Powstała ona 26 lat temu z inicjatywy Scarlett Szyłogalis. Nowy dom znalazły w niej m.in. konie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Pomysł na program powstał na fali rosnącej popularności na świadome wprowadzanie zwierząt domowych do życia polskich rodzin. Propozycja dla widzów poszukujących przystępnej wiedzy o swoich podopiecznych i możliwościach poprawy ich losu. W programie pokazana będzie opieka medyczna nad pacjentami m.in. klinik weterynaryjnych, zwierzętami w ogrodach zoologicznych, ośrodkach ratujących dzikie stworzenia czy stadninach koni. Widzowie zobaczą, jakie korzyści w rozwoju ludzi dają zwierzęta i jak ważne jest dbanie o ich dobro.

Miejsce, w którym całą uwagę poświęca się szynszylom nosi nazwę Puchaty Patrol. Jego drzwi są otwarte dla wszystkich ludzi, którzy się nimi interesują. Schronisko Tara w Piskorzynie to pierwsza tego typu placówka w Polsce. Powstała ona 26 lat temu z inicjatywy Scarlett Szyłogalis. Nowy dom znalazło w niej kilkaset zwierząt, przede wszystkim koni.

Występują

Twórcy

Ładuję...