Stawka większa niż życie | sezon 1 : Hotel Excelsior/Cafe Rose

serial wojenny Polska 1967-1968  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kloss jedzie do Gdańska, by spotkać się z nowym szefem siatki, tajemniczym Numerem 2. Najpierw musi jednak zebrać informacje na temat niewyjaśnionej śmierci poprzedniego dowódcy.

Oglądaj w telewizji

Śr 24.08 14:05
Polsat Filmlogo
Pt 26.08 22:00
Polsat Rodzinalogo

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Kloss jedzie do Gdańska, by spotkać się z nowym szefem siatki szpiegowskiej, tajemniczym Numerem 2. Najpierw musi jednak zebrać informacje na temat niewyjaśnionej śmierci poprzedniego dowódcy. Spotyka się z Georgiem, który ma pomóc mu sprawdzić pozostałych członków siatki. Gdy upora się ze swoim zadaniem, czeka go kolejna podróż, tym razem do Budapesztu. W pociągu spotyka Węgierkę Martę Kovacs, w której rozpoznaje w niej agentkę SS. Wkrótce okazuje się, że ich spotkanie nie było przypadkowe. Tymczasem Kloss otrzymuje rozkaz zlikwidowania angielskiego szpiega, który działa na terenie konsulatu w Istambule.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...