Poirot: Pora przypływu

(Taken at the Flood)

serial kryminalny Wielka Brytania 2006

W skrócie

Gordon Cloade ginie wskutek eksplozji gazu. Majątek dziedziczy po nim jego dopiero co poślubiona żona, Rosaleeen. Nie podoba się to bliskim zmarłego, dotychczas przez niego wspierana finansowo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Gordon Cloade ginie wskutek eksplozji gazu. Majątek dziedziczy po nim jego dopiero co poślubiona żona, Rosaleeen. Nie podoba się to bliskim zmarłego, dotychczas bardzo przez niego wspierana finansowo. Wdowa chciałaby nawet podzielić się spadkiem, jednak brat stanowczo jej tego zakazuje. Nagle wychodzi na jaw, że pierwszy mąż kobiety żyje. Oznacza to, że jej drugie małżeństwo być może jest nieważne. Rodzina Gordona upatruje w tym szansy na wzbogacenie się. Wkrótce dochodzi do zbrodni.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...