Królowa i konkwistador (60-ost.)

(La reina de Indias y el conquistador)

serial obyczajowy Kolumbia 2020  od 12 lat

W skrócie

Pedro opowiada przed sądem o zniszczeniu wioski Indian i budowie Cartageny. W chwili, kiedy ma zostać wykonany wyrok śmierci, na miasto napada Buendia. Catalina zostaje raniona przez przywódcę bandy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ameryka Południowa, XVI w. Konkwistadorzy rozpoczynają podbój ziem Indian. Catalina (Essined Aponte), córka wodza, zostaje porwana przez najeźdźców. Wkrótce poznaje Pedra de Heredię (Emmanuel Esparza), który uciekł do Nowego Świata przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości. Młodzi zakochują się w sobie.

W tym odcinku

Pedro staje przed sądem i opowiada całą swoja historię. Zaczyna od tego, że po zabiciu Cordony musiał uciekać. Opisuje zniszczenie wioski, w której mieszkała Catalina, i mówi, jak z powodu wyrzutów sumienia po tym wydarzeniu, chcąc odpokutować winę wobec Indian, zbudował Cartagenę. W chwili, kiedy ma zostać wykonany wyrok śmierci, na miasto napada Buendia. Rozpoczynają się walki, w których Catalina zostaje raniona przez przywódcę bandy. Pogrążona w malignie królowa mówi do zmarłego ojca. Pedro wyrusza do Hiszpanii, żeby oczyścić się z zarzutów przed królem. Catalina pozostaje w ojczyźnie i odbudowuje Cartagenę.

Występują

Twórcy

Ładuję...