Poirot: Randewu ze śmiercią

(Poirot: Appointment with Death)

serial kryminalny Wielka Brytania 2008

W skrócie

Do Jerozolimy, gdzie trwają poszukiwania czaszki Jana Chrzciciela, przyjeżdża żona sponsora wykopalisk, lady Boynton, która okrutnie traktuje swoich bliskich. Wkrótce pada ona ofiarą morderstwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

W Jerozolimie prowadzone są badania archeologiczne mające na celu znalezienie czaszki Jana Chrzciciela. Na miejsce przyjeżdża żona sponsora wykopalisk, lady Boynton (Cheryl Campbell). Zachowanie kobiety względem towarzyszących jej bliskich, syna, synowej i ich dzieci, pozostawia wiele do życzenia. Jest nie tylko wobec nich oschła, ale wręcz okrutna. Niespodziewanie dama pada ofiarą morderstwa. Wszyscy sądzą, że sprawcą musiał być ktoś z rodziny ofiary. Prawdopodobnie po prostu stracił wobec niej cierpliwość. Śledztwo ujawnia jednak, że krąg podejrzanych powinien być znacznie szerszy. Możliwe, że zabójca chciał pomóc bliskim zmarłej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...