Poirot: Niedziela na wsi

(Poirot: The Hollow)

serial kryminalny Wielka Brytania 2003

W skrócie

Doktor Christow zostaje znaleziony martwy. Lekarz wydawał się szczęśliwy w związku z Gerdą. Nie była ona jedyną kobietą w jego życiu. Herkules Poirot docieka, czy romanse miały związek ze zbrodnią.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot jako jeden z wielu gości otrzymuje zaproszenie do podmiejskiej posiadłości Angkatellów. Wkrótce przyjemny weekend niszczy niespodziewana tragedia - doktor John Christow (Jonathan Cake) zostaje znaleziony martwy w basenie. Lekarz wydawał się szczęśliwy w związku z ukochaną Gerdą (Claire Price). Okazuje się jednak, że nie była jedyną kobietą w jego życiu. Łączyły go bliskie relacje z Henriettą Savernake (Megan Dodds). Możliwe, że śmierć mężczyzny ma związek z jego licznymi romansami.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...