Poirot: Trzecia lokatorka

(Poirot: Third Girl)

serial kryminalny Wielka Brytania/​USA 2008

W skrócie

Herkulesowi Poirot wizytę składa Norma Restarick, która twierdzi, że dopuściła się morderstwa. Nie potrafi jednak opowiedzieć o szczegółach sprawy. Sprawa ma najwyraźniej związek z ojcem kobiety.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejne perypetie Herkulesa Poirota, światowej sławy belgijskiego detektywa, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkulesowi Poirot wizytę składa Norma Restarick (Jemima Rooper). Młoda kobieta wydaje mu się bardzo osobliwa, co więcej okazuje się, że zażywa narkotyki. Dziwaczny gość uparcie twierdzi, że dokonał morderstwa, ale jednocześnie nie potrafi opowiedzieć o szczegółach sprawy. Detektyw odkrywa, że Norma jest sąsiadką jego przyjaciółki. Ariadne Olivier (Zoë Wanamaker) zna także jej rodziców. Zagmatwana już na początku sprawa ma najwyraźniej związek z zamożnym ojcem Restarick.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...