Porzucone budowle 4 (15)

(Abandoned Engineering 4)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na początek wyprawa do Słowacji. Jeden z zamków skrywa mroczny sekret. W Korei Północnej znajduje się konstrukcja, która przetrwała lata walk. Będzie można też przyjrzeć się instalacji na Alasce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Eksploracja ruin fabryk, tajemniczych tuneli, dawnych baz czy opustoszałych osiedli. Wokół tych miejsc powstało wiele legend opartych na relacjach świadków i wydarzeniach historycznych. W tej odsłonie serii twórcy zwiedzą m.in. opuszczone obiekty wojskowe z czasów zimnej wojny, w tym dawne koszary w Podborsku. USA i ZSRR staranie ukrywały miejsca przechowywania rakiet jądrowych. W programie także wyprawa do nieczynnego szpitala psychiatrycznego Trans-Allegheny w Wirginii czy zakładu karnego w Moundsville, gdzie podobno dochodzi do zjawisk paranormalnych.

W tym odcinku

Na początek wyprawa do Słowacji. Jeden z zamków, majestatycznie położony nad urwiskiem, skrywa mroczne tajemnice. Z kolei na granicy Korei Północnej znajduje się konstrukcja, która przetrwała lata brutalnych walk. Będzie można również przyjrzeć się nowoczesnej instalacji w górach Alaski. Na koniec twórcy eksplorują sieć podziemnych tuneli, które przecinają dolinę w Czechach. Poszukiwacze zdradzą, jaką funkcję pełniły w przeszłości.

Zobacz także

Ładuję...