Teleman

Galileo (377)

program popularnonaukowy Polska  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Związki fosforu w komórkach są ważne dla transportu energii. Bez fosforu nie byłoby także DNA. Reporterzy przyjrzą mu się z bliska. Sprawdzą także, czy centralne ogrzewanie sprzyja chorobom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Z kolejnych wydań magazynu dowiemy się, co ma wspólnego nowoczesny futbol ze Spidermanem i jak powstają perskie esencje. Twórcy magazynu wyruszą na poszukiwania najstraszniejszych potworów na świecie. Przekonamy się, jak mieszkają Masajowie w Afryce, jak wygląda szkolenie w obozie legii cudzoziemskiej w Gujanie i jakie są tajniki hipnozy. Autorzy poznają największego żyjącego wynalazcę, odwiedzą kompleks bunkrów przeciwatomowych, podejrzą metody działania złodziei aut oraz próbują zdać egzamin na prawo jazdy w Chinach. Nie zabraknie również informacji o technologicznych gadżetach.

Fosfor. Zapewnia stabilność błony komórkowej. Związki fosforu w komórkach są ważne dla transportu energii. Bez fosforu nie byłoby także DNA. Reporterzy przyjrzą mu się z bliska. Sprawdzą także, czy centralne ogrzewanie sprzyja chorobom, czy to prawda, że przez głowę tracimy 90% ciepła oraz co jest lepsze na rozgrzanie organizmu - gorąca herbata, czy grzane wino. W programie także ranking najdroższych miast na świecie.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...