Fabryka jedzenia (4)

(Food Factory: Full Steam Ahead)

serial dokumentalny Kanada 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wizyta w zakładach produkcyjnych, gdzie powstają popularne artykuły spożywcze. Tym razem są to: kanadyjskie piwo, pieczone kaczki i jagody w czekoladzie.

Oglądaj w telewizji

Śr 30.11 13:30
Fokus TVlogo

Opis

Odkrywanie tajemnic produkcji popularnych artykułów spożywczych. Każdy odcinek serialu to wizyta w jednym z kanadyjskich zakładów. Kamery śledzą poszczególne etapy produkcji artykułów, które konsumenci zwykle bez zastanowienia biorą ze sklepowych półek. Widzowie mają okazję przekonać się, jak powstają między innymi: pesto, makaron, guma do żucia i kanadyjska whisky. Zobaczą, jak przebiega mieszanie, siekanie, przesiewanie, faszerowanie, zamrażanie, gotowanie, zawijanie, pasteryzowanie, rafinowanie i inne procesy niezbędne do powstania gotowych artykułów spożywczych.

W tym odcinku

Kolejna wizyta w zakładach produkcyjnych, gdzie powstają popularne artykuły spożywcze. Tym razem są to: cukierki, kanadyjskie piwo, pieczone kaczki i jagody w czekoladzie. Autorzy programu odwiedzają fabrykę, w której produkuje się blisko 15 milionów cukierków, odkryją sekret kanadyjskiego napoju alkoholowego, pokażą też, jak starożytna egipska technologia wykorzystywana jest przyłączeniu jagód z czekoladą. Na zakończenie widzowie dowiedzą się, w jaki sposób powstaje pyszna pieczona kaczka.

Zobacz także

Ładuję...