Al-chemik: Barwy i smaki dźwięków (63)
magazyn Polska 2019

W skrócie
Alchemik i Królowa Kalina wpadają na siebie w oranżerii. Zaczynają ze sobą rozmawiać o dźwięku. Bartłomiej i Mirmił sprzeczają się o roślinę Tereskę. Mirmił skarży się Czarownicy Wandzie.
Oglądaj w telewizji
Program archiwalny.
Opis
Chemik Al trafia do tajemniczego zamku królowej Kaliny. Poznaje tam zabawnych strażników - Mirmiła i Bartłomieja oraz innych mieszkańców królestwa - Czarownicę Wandę, Henryka Złotego Gagatka i Króla Mateusza. Za pomocą swoich licznych eksperymentów, zmienia dworską codzienność w niekończące się pasmo dobrej zabawy.
Alchemik i Królowa Kalina wpadają na siebie w oranżerii. Zaczynają ze sobą rozmawiać o dźwięku. Bartłomiej i Mirmił sprzeczają się o roślinę Tereskę. Mirmił skarży się Czarownicy Wandzie. Kobieta postanawia im pomóc.
Występują

Paweł Piszczałka
jako Al-chemik

Michalina Sosna
jako królowa Kalina

Paweł Koślik
jako Mirmił

Mateusz Weber
jako Bartłomiej

Włodzimierz Dembowski
jako Henryk Złoty Gagatek