Teleman

Wzór | sezon 4 odc. 4

(Numb3rs: Thirteen)

serial kryminalny USA 2007  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Charlie świętuje publikację swej książki. Seryjny morderca zabija kolejną ofiarę. Torturuje on ludzi w taki sposób, w jaki zmarło 12. apostołów. FBI prosi o pomoc profesora numerologii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bracia Don i Charlie wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne. Don Eppes jest agentem FBI. Charlie to genialny matematyk, który za pomocą wzorów i równań odkrywa tajemnice morderstw, porwań i aktów terrorystycznych. Połączenie tych niekonwencjonalnych metod działania sprawia, że bracia skutecznie walczą z przestępcami.

W tym odcinku

Charlie świętuje publikację swojej książki w towarzystwie Amity, Dona i Liz. Miłą atmosferę spotkania przerywa nagłe wezwanie. Okazuje się, że zamordowany został pewien analityk giełdowy, a przed śmiercią był torturowany. Agenci FBI na miejscu zbrodni znajdują wersety z Biblii i płytę z muzyką sakralną oraz tajemniczą sekwencję liczb. Okazuje się, że zostały już wcześniej popełnione zbrodnie o podobnym charakterze. Megan sporządza profil seryjnego zabójcy i zwraca uwagę na fakt, że zabija on mężczyzn, których imiona odpowiadają ich biblijnym odpowiednikom oraz w sposób, w jaki zmarło dwunastu apostołów. Ponieważ sprawa ma wiele elementów religijnych, zespół FBI postanawia skonsultować się z Alex Trowbridge, która jest profesorem numerologii. Charlie jest nastawiony sceptycznie do atrakcyjnej kobiety. Alex jednak szybko udowadnia, że jej ekspertyza może okazać się niezbędna. Tymczasem potworne sceny z śledztwa przywołują u Megan wspomnienia z jej misji w Iraku. W sprawę wplątany zostaje również Clay Porter (Sharif Atkins), weteran wojenny, który jest podejrzewany o zamordowanie swojej narzeczonej Magdaleny.

Występują

Twórcy

Ładuję...