Rolnicy. Podlasie (20)

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gienek i Andrzej zaganiają bydło. Rolnicy muszą poskromić cielaka, który ucieka ze stada. Z pomocą przychodzą im Jastrząb i Walek. Marek z Kundzicz rozplanowuje przestrzeń na pastwisku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.

W tym odcinku

W Plutyczach Gienek i Andrzej zaganiają bydło na pastwisko. Zwierzęta stawiają opór. Rolnicy muszą poskromić niesfornego cielaka, który ucieka ze stada. Z pomocą przychodzą im Jastrząb i Walek. Marek z Kundzicz rozplanowuje przestrzeń na pastwisku. Mają tam powstać trzy oddzielne sekcje, aby zwierzęta wyjadały trawę tylko w wydzielonym miejscu, a w pozostałych roślinność ma odrastać. Następnie gospodarz próbuje zakolczykować cielęta ze stada. Nie jest łatwo zmusić je do współpracy. Emilka prowadzi niedawno urodzoną klacz na pastwisko. Następnie wraz z mamą i babcią gospodyni sprawdza, czy w klatkach króliczych lub w koziarni pojawiły się młode.

Zobacz także

Ładuję...