Teleman

Rolnicy. Podlasie (18)

serial dokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gienek i Andrzej sprawdzają, czy elektryczny pastuch rozstawiony na pastwisku dla koni dobrze działa. Muszą poruszać się po podmokniętym gruncie. Naprawiają poprzerywane druty i powywracane kołki.

Oglądaj w telewizji

Pt 1.10 9:45
Fokus TVlogo

Opis

W kolejnym sezonie serialu dokumentaliści wracają na Podlasie, żeby zobaczyć, jak toczy się życie Emilki z Laszek, Tomka z Pokaniewa, Maćka z Kundzicz, Natalii i Michała z Haciek oraz Gienia i Andrzeja. Zaprezentują również nowych bohaterów serii. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. W gospodarstwach rodzą się młode, które wymagają opieki, także weterynaryjnej. Gospodarze realizują różne pomysły, niekiedy brawurowe, czasem decydują się na ryzykowne inwestycje. Wiele planów może zostać zniweczonych przez niekorzystne warunki pogodowe.

W tym odcinku

Gienek i Andrzej sprawdzają, czy elektryczny pastuch rozstawiony na pastwisku dla koni dobrze działa. Muszą poruszać się po podmokniętym gruncie. Naprawiają poprzerywane druty i powywracane kołki. Po wykonanej pracy wracają do domu, by nakarmić swoje konie i krowy. W Pokaniewie Tomek ocenia jakość tegorocznego pokosu trawy. Monika tymczasem przymierza się do zrobienia syropu ze świeżych pędów sosnowych. Zbiera je w towarzystwie dwóch kobiet. Trzy panie podejmują bardzo życiowe tematy. Agnieszka i Jarek z Bronowa wraz z obiema babciami zakładają nieduży warzywnik. Aby go przeorać, Jarek korzysta z tradycyjnego pługa z zaprzęgiem konnym. Po wszystkim odbywa się sianie i sadzenie warzyw.

Zobacz także

Ładuję...