Poirot: Morderstwo na Balu Zwycięstwa

(Poirot: The Affair at the Victory Ball)

serial kryminalny Wielka Brytania 1991

W skrócie

Herkules Poirot (David Suchet) razem z Hastingsem wybiera się na bal przebierańców w kostiumie słynnego detektywa, czyli samego siebie. Podczas zabawy dochodzi do morderstwa w jadalni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie nieco ekscentrycznego belgijskiego detektywa pracującego w Wielkiej Brytanii. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot (David Suchet) razem z Hastingsem wybiera się na bal przebierańców w kostiumie słynnego detektywa, czyli samego siebie. Podczas zabawy dochodzi do morderstwa w jadalni. Ofiarą zasztyletowania pada lord Cronshaw (Mark Crowdy), ale nikt z uczestników balu nie zauważa sprawcy. Kolejnego dnia ma miejsce jeszcze jedna tragedia. Zostaje znaleziona martwa aktorka, według pogłosek narzeczona Cronshawa. Kobieta zmarła na skutek przedawkowania kokainy. Detektyw podejmuje śledztwo. W rozwiązaniu sprawy pomagają mu fragment kostiumu Harlequina i precyzyjnie ustalony czas zgonu. Wkrótce też ujawnia tożsamość mordercy w programie radiowym na żywo stacji BBC. Pierwowzorem scenariusza jest opowiadanie opublikowane w 1923 roku w magazynie "The Sketch", uznawane za pierwszą historię Agathy Christie o Poirocie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...