Teleman

Porzucone budowle 4 (6)

(Abandoned Engineering 4)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nad Missisipi znajdują się pozostałości po umocnieniach obronnych. Z kolei na wybrzeżu Francji można podziwiać betonową konstrukcję, który przetrwała bombardowania w trakcie II wojny światowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Eksploracja ruin fabryk, tajemniczych tuneli, dawnych baz czy opustoszałych osiedli. Wokół tych miejsc powstało wiele legend opartych na relacjach świadków i wydarzeniach historycznych. W tej odsłonie serii twórcy zwiedzą m.in. opuszczone obiekty wojskowe z czasów zimnej wojny, w tym dawne koszary w Podborsku. USA i ZSRR staranie ukrywały miejsca przechowywania rakiet jądrowych. W programie także wyprawa do nieczynnego szpitala psychiatrycznego Trans-Allegheny w Wirginii czy zakładu karnego w Moundsville, gdzie podobno dochodzi do zjawisk paranormalnych.

W tym odcinku

Nad brzegiem Missisipi znajdują się pozostałości po umocnieniach obronnych. Z kolei na wybrzeżu Francji można podziwiać olbrzymią betonową konstrukcję, który przetrwała bombardowania w trakcie II wojny światowej. Po eksploracji dawnych obiektów wojskowym twórcy odwiedzą budzące grozę ruiny, które rzekomo są nawiedzone.

Zobacz także

Ładuję...