Księga czarownic (8)

(A Discovery of Witches)

serial fantasy Wielka Brytania/​USA 2018  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

W pojedynku ginie Juliette, a Matthew zostaje ranny. Diana musi wykorzystać swoje moce i zawrzeć pakt z Boginią. Gerbert wykorzystuje okazję do pozbycia się Baldwina. Hamish zjawia się w Madison.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Diana Bishop (Teresa Palmer) jest czarownicą, a zarazem ambitną historyczką, która prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzez włączenie się do świata ludzi i ukrywanie przed nimi swojej magicznej natury próbuje zapomnieć o swoim niechlubnym, w jej przekonaniu, pochodzeniu. Pewnego razu znajduje w Bibliotece Bodlejańskiej poszukiwany przez wszystkie istoty pradawny manuskrypt, który zawiera w sobie prawdy na temat różnych gatunków świata czarodziejskiego. Aby go zbadać musi sięgnąć po pokłady swojej nadprzyrodzonej mocy. Wkrótce pomoc oferuje jej enigmatyczny i przystojny Matthew Clairmont (Matthew Goode), który jak się niebawem okazuje, jest wampirem. Mimo animozji i nieufności między przedstawicielami tych obu gatunków Diana i Matthew postanawiają wspólnie strzec księgę przed innymi istotami, aby zachować równowagę w swoim świecie. Wspólny cel i rosnąca fascynacja sprawiają, że wkrótce rodzi się między nimi uczucie, które stanowi zniewagę wobec odwiecznych magicznych praw.

W tym odcinku

W widowiskowym pojedynku ginie Juliette, a Matthew zostaje ciężko ranny. Diana musi wykorzystać wszystkie swoje moce i zawrzeć pakt z Boginią. Gerbert wykorzystuje okazję do pozbycia się Baldwina. Tymczasem Hamish zjawia się w Madison z synem Agathy i jego żoną. Diana i Matthew postanawiają ukryć się w przeszłości. Baldwin ratuje pozycję, ale wyjawia ich plan Knoxowi, Satu i Gerbertowi.

Występują

Twórcy

Ładuję...