Teleman

Galileo (884)

program popularnonaukowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Widzowie zobaczą reportaż z fabryki, która w czasie pandemii zmieniła profil produkcji i wytwarza maski FFP2. Poznają też wioskę powstałą z myślą o artystach. Uwagę przykuwają liczne murale i rzeźby.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W kolejnym sezonie programu pojawią się wyprawy do najpiękniejszych zakątków świata, choć nieco zmienionych w wyniku pandemii. Reporterzy wcielą się w pracowników fabryk, plantacji i innych organizacji, których działalność wzbudza powszechną ciekawość. Nie zabraknie też praktycznych wskazówek przydatnych w codziennym życiu oraz najnowszych doniesień ze świata nauki czy technologii. Smaku relacjom dodadzą kolorowe, oryginalne, a czasem zaskakujące potrawy.

Widzowie zobaczą reportaż z chińskiej fabryki, która w czasie pandemii zmieniła profil produkcji i wytwarza maski FFP2. Ekipa pokaże, jak uniknąć wzywania fachowców do każdej drobnostki, np. montażu lampy wiszącej. Ekipa odwiedzi chińską wioskę, która powstała z myślą o artystach. Opuszczone przez ludzi miejsce przykuwa uwagę licznymi muralami oraz ukrytymi w pustych budynkach rzeźbami. Twórcy programu udadzą się też do duńskiej fabryki specjalizującej się w produkcji bakterii na potrzeby przemysłu spożywczego.

Zobacz także

Ładuję...