Teleman

Porzucone budowle 4 (2)

(Abandoned Engineering 4)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Opuszczona podziemna baza skrywa arsenał zdolny zniszczyć kraj. Ponadto twórcy opowiedzą o nieudanych zamachu, który miał zmienić losy świata. Odnajdą też ruiny pradawnej cywilizacji.

Oglądaj w telewizji

Czw 29.07 9:50
WPlogo

Opis

Eksploracja ruin fabryk, tajemniczych tuneli, dawnych baz czy opustoszałych osiedli. Wokół tych miejsc powstało wiele legend opartych na relacjach świadków i wydarzeniach historycznych. W tej odsłonie serii twórcy zwiedzą m.in. opuszczone obiekty wojskowe z czasów zimnej wojny, w tym dawne koszary w Podborsku. USA i ZSRR staranie ukrywały miejsca przechowywania rakiet jądrowych. W programie także wyprawa do nieczynnego szpitala psychiatrycznego Trans-Allegheny w Wirginii czy zakładu karnego w Moundsville, gdzie podobno dochodzi do zjawisk paranormalnych.

W tym odcinku

Opuszczona podziemna baza skrywa arsenał zdolny zniszczyć kraj. Ponadto twórcy opowiedzą o nieudanych zamachu, który miał zmienić losy świata. Odnajdą też ruiny pradawnej cywilizacji, ukryte w trudno dostępnej okolicy. Na koniec trafią na tropikalną wyspę o burzliwej przeszłości.

Zobacz także

Ładuję...