Teleman

Porzucone budowle 4 (1)

(Abandoned Engineering 4)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wyprawa do położonego na pustyni miasteczka, którego mieszkańców dotknęła katastrofa przypominająca biblijną plagę. Ruiny stanowią świadectwo tego, jaki los spotkał uwięzionych i torturowanych.

Oglądaj w telewizji

Śr 28.07 9:45
WPlogo

Opis

Eksploracja ruin fabryk, tajemniczych tuneli, dawnych baz czy opustoszałych osiedli. Wokół tych miejsc powstało wiele legend opartych na relacjach świadków i wydarzeniach historycznych. W tej odsłonie serii twórcy zwiedzą m.in. opuszczone obiekty wojskowe z czasów zimnej wojny, w tym dawne koszary w Podborsku. USA i ZSRR staranie ukrywały miejsca przechowywania rakiet jądrowych. W programie także wyprawa do nieczynnego szpitala psychiatrycznego Trans-Allegheny w Wirginii czy zakładu karnego w Moundsville, gdzie podobno dochodzi do zjawisk paranormalnych.

W tym odcinku

Wyprawa do położonego na pustyni miasteczka, którego mieszkańców dotknęła katastrofa przypominająca biblijną plagę. Ruiny stanowią świadectwo tego, jaki los spotkał uwięzionych i torturowanych. Z kolei w górskim krajobrazie RPA można znaleźć zardzewiałe, kołyszące się na wietrze wagoniki kolejki linowej. Niegdyś transportowano nimi śmiertelnie niebezpieczny materiał.

Zobacz także

Ładuję...