Kochane pieniądze: Testament (16)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Maria zwierza się opiekunce Monice, że niedługo umrze. Chce, by to ona odziedziczyła po niej majątek. Niebawem seniorka zaprzyjaźnia się ze skazanym na prace społeczne Rafałem. Niepokoi to Monikę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie obyczajowe, kryminalne, komiczne czy dramatyczne, w których perypetie bohaterów związane są z pieniędzmi: z ich brakiem lub nadmiarem, nagłym przypływem albo utratą, pogonią za nimi bądź świadomą rezygnacją z bogactwa. Produkcja przybliża stosunek ludzi do pieniędzy. Pokazuje ich wybory, reakcje i decyzje w sytuacjach, w których tle pojawiają się kwestie finansowe.

W tym odcinku

Zbliżająca się do 80. Maria zwierza się opiekunce Monice, samotnie wychowującej synka, że niedługo umrze i chce by to ona odziedziczyła po niej dwa mieszkania i pół miliona złotych. Tymczasem w domu opieki pojawia się Rafał, który za drobne kradzież skazany został na prace społeczne. Ma pomagać pensjonariuszom w podstawowych czynnościach. Początkowo robi to z przymusu i bez zaangażowania, z czasem jednak praca zaczyna sprawiać mu satysfakcję. Mężczyzna zaprzyjaźnia się z Marią. Kobieta traktuje go jak wnuka, którego nigdy nie miała. Niepokoi to Monikę, która boi się, że przestępca wykorzysta starszą panią. Maria zapewnia, że nie powiedziała mu nic o spadku. Gdy jednak emerytce giną złote obrączki, Monika oskarża o kradzież Rafała. Chłopak zapewnia Marię, że jest niewinny. W szczerej rozmowie staruszka wyznaje mu, że jest śmiertelnie chora. Nalega, że przepisze mu połowę majątku. Kilka dni później Maria zostaje znaleziona martwa w swoim pokoju.

Zobacz także

Ładuję...