Księga czarownic (7)

(A Discovery of Witches)

serial fantasy Wielka Brytania/​USA 2018  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Satu poznaje sekret przepowiedni Meridiany, a Baldwin stara się utrzymać kontrolę nad Kongregacją. Diana odkrywa powód problemów z rzucaniem czarów. Matthew prosi Marcusa i Miriam o opiekę nad nią.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Diana Bishop (Teresa Palmer) jest czarownicą, a zarazem ambitną historyczką, która prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzez włączenie się do świata ludzi i ukrywanie przed nimi swojej magicznej natury próbuje zapomnieć o swoim niechlubnym, w jej przekonaniu, pochodzeniu. Pewnego razu znajduje w Bibliotece Bodlejańskiej poszukiwany przez wszystkie istoty pradawny manuskrypt, który zawiera w sobie prawdy na temat różnych gatunków świata czarodziejskiego. Aby go zbadać musi sięgnąć po pokłady swojej nadprzyrodzonej mocy. Wkrótce pomoc oferuje jej enigmatyczny i przystojny Matthew Clairmont (Matthew Goode), który jak się niebawem okazuje, jest wampirem. Mimo animozji i nieufności między przedstawicielami tych obu gatunków Diana i Matthew postanawiają wspólnie strzec księgę przed innymi istotami, aby zachować równowagę w swoim świecie. Wspólny cel i rosnąca fascynacja sprawiają, że wkrótce rodzi się między nimi uczucie, które stanowi zniewagę wobec odwiecznych magicznych praw.

W tym odcinku

Diana i Matthew odwiedzają jej rodzinny dom w Madison. Satu odkrywa sekret przepowiedni Meridiany, a Baldwin stara się utrzymać kontrolę nad Kongregacją. Diana odkrywa powód swoich problemów z rzucaniem czarów. Matthew prosi Marcusa i Miriam o opiekę nad nią. Domenico dopada Satu, a Juliette ucieka Gerbertowi i zaczyna poszukiwania Matthew, do którego żywi uczucia.

Występują

Twórcy

Ładuję...