Księga czarownic (6)

(A Discovery of Witches)

serial fantasy Wielka Brytania/​USA 2018  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Matthew szuka Diany. Satu ryzykuje życie, aby odkryć jej sekrety. Zaginiona zostaje namierzona dzięki wizji Em. Okazuje się, że jest w niebezpieczeństwie. Uwięziona Diana zaczyna panować nad mocami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Diana Bishop (Teresa Palmer) jest czarownicą, a zarazem ambitną historyczką, która prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzez włączenie się do świata ludzi i ukrywanie przed nimi swojej magicznej natury próbuje zapomnieć o swoim niechlubnym, w jej przekonaniu, pochodzeniu. Pewnego razu znajduje w Bibliotece Bodlejańskiej poszukiwany przez wszystkie istoty pradawny manuskrypt, który zawiera w sobie prawdy na temat różnych gatunków świata czarodziejskiego. Aby go zbadać musi sięgnąć po pokłady swojej nadprzyrodzonej mocy. Wkrótce pomoc oferuje jej enigmatyczny i przystojny Matthew Clairmont (Matthew Goode), który jak się niebawem okazuje, jest wampirem. Mimo animozji i nieufności między przedstawicielami tych obu gatunków Diana i Matthew postanawiają wspólnie strzec księgę przed innymi istotami, aby zachować równowagę w swoim świecie. Wspólny cel i rosnąca fascynacja sprawiają, że wkrótce rodzi się między nimi uczucie, które stanowi zniewagę wobec odwiecznych magicznych praw.

W tym odcinku

Matthew poszukuje Diany. Satu ryzykuje życie, żeby odkryć jej sekrety. Zaginiona zostaje namierzona dzięki wizji Em. Okazuje się, że jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Uwięziona w studni Diana zaczyna panować nad swoimi mocami i ucieka. Pomagają jej Matthew i Baldwin. Schwytana Satu korzysta z mocy Meridiany, żeby je obie uwolnić. Gdy wrogów przybywa, Matthew wzywa wsparcie, chcąc ochronić Dianę.

Występują

Twórcy

Ładuję...