Księga czarownic (5)

(A Discovery of Witches)

serial fantasy Wielka Brytania/​USA 2018  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Diana przebywa we Francji. Ysabeau stara się ją odwieść od pomysłu nawiązania relacji z Matthew, kiedy na jaw wychodzi, że za włamaniem stały czarownice. W Kongregacji mają miejsce kolejne rozłamy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Diana Bishop (Teresa Palmer) jest czarownicą, a zarazem ambitną historyczką, która prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzez włączenie się do świata ludzi i ukrywanie przed nimi swojej magicznej natury próbuje zapomnieć o swoim niechlubnym, w jej przekonaniu, pochodzeniu. Pewnego razu znajduje w Bibliotece Bodlejańskiej poszukiwany przez wszystkie istoty pradawny manuskrypt, który zawiera w sobie prawdy na temat różnych gatunków świata czarodziejskiego. Aby go zbadać musi sięgnąć po pokłady swojej nadprzyrodzonej mocy. Wkrótce pomoc oferuje jej enigmatyczny i przystojny Matthew Clairmont (Matthew Goode), który jak się niebawem okazuje, jest wampirem. Mimo animozji i nieufności między przedstawicielami tych obu gatunków Diana i Matthew postanawiają wspólnie strzec księgę przed innymi istotami, aby zachować równowagę w swoim świecie. Wspólny cel i rosnąca fascynacja sprawiają, że wkrótce rodzi się między nimi uczucie, które stanowi zniewagę wobec odwiecznych magicznych praw.

W tym odcinku

Diana przebywa we Francji. Ysabeau stara się ją odwieść od pomysłu nawiązania relacji z Matthew, kiedy na jaw wychodzi, że za włamaniem w Oksfordzie stały czarownice. W Kongregacji mają miejsce kolejne rozłamy. Baldwin usiłuje powstrzymać brata, Satu zaś podpowiada nawiązanie porozumienia z Gerbertem. Knox jednak próbuje ich odwieść od tego pomysłu. Matthew poddaje analizie próbki krwi Diany i odkrywa jej prawdziwą moc. Deklaruje swoje uczucia, jednak czarownica zostaje uprowadzona nad ranem.

Występują

Twórcy

Ładuję...