Księga czarownic (3)

(A Discovery of Witches)

serial fantasy Wielka Brytania/​USA 2018  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Naciskana przez czarownice Diana chroni się na wsi w domu Matthew. Mężczyzna zdradza jej swój wiek. Tymczasem w Chepstow Sophie czuje dziwną więź z czarownicą, którą zna jako Białą Królową.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Diana Bishop (Teresa Palmer) jest czarownicą, a zarazem ambitną historyczką, która prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzez włączenie się do świata ludzi i ukrywanie przed nimi swojej magicznej natury próbuje zapomnieć o swoim niechlubnym, w jej przekonaniu, pochodzeniu. Pewnego razu znajduje w Bibliotece Bodlejańskiej poszukiwany przez wszystkie istoty pradawny manuskrypt, który zawiera w sobie prawdy na temat różnych gatunków świata czarodziejskiego. Aby go zbadać musi sięgnąć po pokłady swojej nadprzyrodzonej mocy. Wkrótce pomoc oferuje jej enigmatyczny i przystojny Matthew Clairmont (Matthew Goode), który jak się niebawem okazuje, jest wampirem. Mimo animozji i nieufności między przedstawicielami tych obu gatunków Diana i Matthew postanawiają wspólnie strzec księgę przed innymi istotami, aby zachować równowagę w swoim świecie. Wspólny cel i rosnąca fascynacja sprawiają, że wkrótce rodzi się między nimi uczucie, które stanowi zniewagę wobec odwiecznych magicznych praw.

W tym odcinku

Naciskana przez czarownice Diana chroni się w wiejskim domu Matthew. Mężczyzna zdradza jej swój wiek, ale odrzuca awanse. Tymczasem w Chepstow demonka Sophie czuje dziwną więź z czarownicą, którą zna jako Białą Królową. Diana chce wyjaśnić tajemnicę księgi, ale Knox atakuje jej przyjaciela Seana, przez co historyczka w końcu pokazuje swoje magiczne moce.

Występują

Twórcy

Ładuję...