Poirot: Śmierć na Nilu

(Poirot: Death on the Nile)

serial kryminalny Wielka Brytania 2003

W skrócie

Poirot spędza wakacje w Egipcie. W trakcie rejsu uwagę detektywa przykuwa para nowożeńców, Simon i Linnet. Niebawem kobieta pada ofiarą morderstwa. Wśród podejrzanych są jedynie uczestnicy wycieczki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Herkules Poirot spędza wakacje w Egipcie. Przyjemny wypoczynek przemienia się jednak w istny koszmar. W trakcie rejsu po Nilu uwagę detektywa przykuwa para nowożeńców, Simon Doyle (J.J. Feild) i jego bogata żona Linnet (Emily Blunt). Wspólne chwile świeżo upieczonych małżonków psuje była partnerka mężczyzny, Jacqueline De Bellefort (Emma Griffiths Malin). Swoimi działaniami kobieta niemal doprowadza do tragedii. Poirot nabiera przekonania, że bogaczce grozi prawdziwe niebezpieczeństwo. Któregoś wieczoru Linnet pada ofiarą morderstwa. Sprawca eliminuje świadków i niszczy dowody zbrodni. Wśród podejrzanych są jedynie uczestnicy wycieczki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...