Poirot: Zerwane zaręczyny

(Poirot: Sad Cypress)

serial kryminalny Wielka Brytania 2003

W skrócie

Elinor Carlisle zostaje posądzona o popełnienie podwójnego morderstwa. Detektyw najpierw jest przekonany o jej winie. Podejmuje jednak dochodzenie, które rzuca nowe światło na sprawę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Herkules Poirot to światowej sławy belgijski detektyw, który na co dzień rozwiązuje zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii. Ten nieco ekscentryczny funkcjonariusz prowadzi skomplikowane śledztwa, wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie oraz spostrzegawczość, by złapać przestępców. Śmiertelne w skutkach otrucia, rzekome samobójstwa i wiele innych, to tylko początek niezwykłych historii kryminalnych. Poirot nie spocznie póki nie pozna tożsamości mordercy, a aby to zrobić przerwie swoje wakacje, poprowadzi śledztwa w powietrzu, na lądzie oraz na wyspie. Adaptacja opowiadań Agathy Christie.

W tym odcinku

Elinor Carlisle (Elisabeth Dermot Walsh) zostaje posądzona o popełnienie podwójnego morderstwa. Motyw jej zbrodni wydaje się oczywisty. Jej narzeczony, Roddy (Rupert Penry-Jones), nagle zadurzył się w Mary Gerrard (Kelly Reilly). Relacja ta mogłaby przekreślić szansę odziedziczenia fortuny po ciotce Welman wspierającej Mary. Detektyw najpierw jest przekonany o winie Elinor. Podejmuje jednak dochodzenie, podczas którego na jaw wychodzą sekrety Gerrard i tożsamość zbrodniarza.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...