Kochane pieniądze: Milionerka (13)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Licealistka Małgosia wstydzi się biedy. Zaprzyjaźnia się z nową uczennicą. Zbliża się klasowa wycieczka. Kiedy prawie cała kwota jest uzbierana, pieniądze giną. Podejrzenie pada na Małgosię.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie obyczajowe, kryminalne, komiczne czy dramatyczne, w których perypetie bohaterów związane są z pieniędzmi: z ich brakiem lub nadmiarem, nagłym przypływem albo utratą, pogonią za nimi bądź świadomą rezygnacją z bogactwa. Produkcja przybliża stosunek ludzi do pieniędzy. Pokazuje ich wybory, reakcje i decyzje w sytuacjach, w których tle pojawiają się kwestie finansowe.

W tym odcinku

17-letnia Małgosia chodzi od liceum. Jest miłą i inteligentną dziewczyną, ale wstydzi się tego, że jest biedna. Najpopularniejsza w klasie jest Aneta, która obnosi się ze swoim bogactwem. Do klasy dołącza nowa uczennica, Kaśka. Dziewczyna ma ciuchy z secondhandu, kontestuje konsumpcyjny styl życia i nieekologiczne zachowania. Kasia oraz Małgosia się zaprzyjaźniają. Tymczasem zbliża się klasowa wycieczka. Aneta, jako skarbnik, zbiera pieniądze na wyjazd. Kaśka wpłaca jako jedna z pierwszych. Słysząc, że Małgosia nie jedzie i domyślając się, że to z powodów finansowych, zakłada za nią pieniądze. Kiedy prawie cała kwota jest uzbierana, pieniądze giną. Podejrzenie pada na Małgosię. Wkrótce sprawa przybiera nieoczekiwany obrót.

Zobacz także

Ładuję...