Przewodnik Putifara: Konstantynopol, Wschód spotyka Zachód (6)
(Putiphar's Travel Guide - A 19th century globe-trotter: Constantinopole, East meets West)

W skrócie
Wizyta w Konstantynopolu, gdzie wschód spotyka się z zachodem, kulturowo i narodowościowo. Nazwa Bizancjum została nadana miastu przez Konstantyna Wielkiego, który wybrał je na swoją siedzibę.
Oglądaj w telewizji
Opis
Petrus Putiifar jest fikcyjnym podróżnikiem oraz autorem przewodników turystycznych. Pokazuje muzea, ogrody i inne lokalne atrakcje. Spaceruje też po miastach i dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Widzowie podążają za nim do Paryża, Londynu, Wiednia, Konstantynopola, Amsterdamu, Petersburga, Neapolu, Lizbony, Barcelony, Wenecji i na Francuską Riwierę.
W tym odcinku
Wizyta w Konstantynopolu, gdzie wschód spotyka się z zachodem, kulturowo i narodowościowo. Nazwa Bizancjum została nadana miastu przez Konstantyna Wielkiego, który wybrał je na swoją siedzibę. Ekipa podróżuje luksusowym Orient Ekspresem, jedząc wykwintne dania w wagonie restauracyjnym i sypiając w wygodnym przedziale. Dawniej podróżni wysiadali na nabrzeżach, przy których cumowały niezliczone statki, krzyczały mewy i pachniały przyprawy z Dalekiego i Bliskiego Wschodu.