Natura w Jedynce: Największe cuda natury: Wybrzeża (6-ost.)

(World's Greatest Natural Wonders: Coasts)

serial dokumentalny USA 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wybrzeża pociągają człowieka różnorodnością i pięknem rzeźby. Wcinając się w linię lądu, fale tworzą bajkowe krajobrazy. Zatoki nie tylko cieszą oko, lecz także służą morskiej żegludze.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W programie najbardziej zjawiskowe i interesujące cuda natury współczesnego świata. Zaczynając od najwyższych gór, a kończąc na najgłębszych jeziorach. Widzowie zobaczą m.in. afrykańską sawannę, aktywny wulkan, lasy Chorwacji, Mount Everest czy Wielką Rafę Koralowej. Nie zabraknie także słynnego Wielkiego Kanionu w Ameryce. Twórcy dokumentu do nakręcenia materiału wykorzystali możliwości drona, który zapewnia zapierające dech w piersiach zdjęcia i nagrania.

W tym odcinku

Wybrzeża pociągają człowieka różnorodnością i artyzmem rzeźby. Najważniejszą siłą, jaka na nie działa, jest morze. Wcinając się w linię lądu, fale tworzą bajkowe krajobrazy. Ukształtowane na przestrzeni lat zatoki nie tylko cieszą oko, ale i służą morskiej żegludze, przyczyniając się do rozkwitu miast. Przykładami są Dubaj, Aleksandria czy współczesne Sydney.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...