Teleman

Moliki książkowe: Kiedy boli ząb (5)

program dla dzieci  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Moliki wyjaśniają, dlaczego należy dbać o zęby. Pomagają im w tym bohaterowie różnych książek, m.in. Lukrecja, której mama jest dentystką. Czarnym charakterem tego odcinka jest Wiedźma Próchnica.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Cykl programów dla najmłodszych, który ma na celu zachęcenie ich do czytania książek. Jego bohaterami są dwa kolorowe moliki. Przyjaciele mieszkają w zaczarowanej bibliotece na Starym Mieście w Warszawie. Molik i Molinka wolą jednak zapoznawać się z treścią kolejnych tomów, niż je zjadać. W każdym odcinku przyjmują także innego gościa - pisarza lub ilustratora powieści dla dzieci.

Moliki wyjaśniają, dlaczego należy dbać o zęby. Pomagają im w tym bohaterowie różnych książek, m.in. Lukrecja, której mama jest dentystką. Dziewczynka opowiada o tym, że gdy chorują zęby, mogą też zachorować inne części ciała. Czarnym charakterem tego odcinka jest Wiedźma Próchnica, której boi się Molik. Chłopiec o imieniu Maryś opowiada o swojej przygodzie z zębem mleczakiem. W programie prezentacja książek: "Leonek i Lew", "Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?" oraz "Mleczak".

Ładuję...