Teleman

To był rok! (28)

program rozrywkowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ten odcinek przeniesie widzów do roku 1999. Polska przystąpiła wówczas do NATO, a rząd Jerzego Buzka wprowadził Kasy Chorych, OFE i gimnazja. Kina wyświetlały 'Matrixa' i 'Pana Tadeusza'.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dwie drużyny gwiazd pod wodzą Izabelli Krzan i Tomasza Wolnego będą odpowiadać na pytania dotyczące jednego wybranego okresu historycznego - od lat 60. XX wieku do czasów współczesnych. W trakcie trzech głównych rund sprawdzą swoją wiedzę na temat ówczesnej popkultury, mody, sportu, obyczajów czy życia codziennego. W każdym odcinku kapitanowie drużyn wraz z prowadzącym show Tomaszem Kammelem zaśpiewają przeboje danego okresu, a zaproszony do studia gość specjalny przypomni hity z prezentowanego roku. Scenografia, stylizacja uczestników i tematyka dosłownie przenoszą widzów do przeszłości.

Ten odcinek przeniesie widzów do roku 1999. Polska przystąpiła wówczas do NATO, a rząd Jerzego Buzka wprowadził Kasy Chorych, OFE i gimnazja. Kina wyświetlały "Matrixa", "Notting Hill", "Ogniem i mieczem" oraz "Pana Tadeusza". Iza Krzan zaprosiła do swojej drużyny Darię Widawską, która w 1999 roku zadebiutowała w "Tygrysach Europy". Tomasz Wolny zagra wspólnie z Ewą Gawryluk, w tamtym czasie występującą w "Klanie". Jako Tajemniczy Gość w studiu pojawi się Telimena z ekranizacji "Pana Tadeusza", czyli Grażyna Szapołowska. Aktorka opowie, czemu scena z mrówkami była wyjątkowo trudna do zagrania. W programie zabrzmi również przebój Kayah i Gorana Bregovicia "Prawy do lewego", a Nick Sinckler przypomni hit Lou Begi "Mambo No. 5".

Występują

Zobacz także

Ładuję...