Lombard. Życie pod zastaw 8 (418)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Oliwka urządza imprezę dla kolegów ze szkoły. Końcówkę zabawy całkowicie pijany Tajgas spędza tylko z gospodynią oraz Agnes, swoją byłą dziewczyną. Nazajutrz okazuje się, że został oskarżony o gwałt.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Podczas nieobecności rodziców osiemnastoletnia Oliwka zaprasza na suto zakrapianą alkoholem imprezę kolegów z technikum samochodowego. Wśród gości jest para Tajgas i Tuśka. Ich szczęścia nie może znieść Agnes, była dziewczyna chłopaka. Końcówkę imprezy całkowicie pijany Tajgas spędza tylko z Agnes i Oliwką. Nazajutrz do szkoły przyjeżdżają policjanci. Jak się okazuje, Tajgas został oskarżony o gwałt. Koledzy chłopaka wierzą w jego niewinność i kryją go przed funkcjonariuszami. Jedyną osobą, która może potwierdzić wiarygodność wersji Agnes, jest Oliwka, która filmowała imprezę komórką. Dziewczyna jednak utrzymuje, że jej telefon znikł. Mimo to kilka dni później przynosi go do lombardu. Jaca przebywa w szpitalu po tym, jak stanął w obronie siostry, Roksany. Następuje uroczyste otwarcie knajpy Maćka. Kazimierz i Beata oraz ich pracownicy świętują razem z nimi. Dobry nastrój zostaje zakłócony z chwilą pojawienia się Korynta. Lolek i Marta dochodzą do porozumienia w kwestii daty ślubu.

Występują

Twórcy

Ładuję...