Teleman

Kasta: Alibi (142)

serial paradokumentalny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Oszust wyłudza od emeryta wszystkie oszczędności. Z pomocą córki poszkodowany zgłasza sprawę na policję. Trop prowadzi do syna notariusza. Jego obrońca robi wszystko, aby nie dopuścić do skazania.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Bohaterami serialu są ofiary wymiaru sprawiedliwości, którym wyroki niekompetentnych czy stronniczych sędziów zrujnowały życie. W zderzeniu z tą machiną nie mieli szans. Każda z prezentowanych historii mogła wydarzyć się naprawdę. Twórcy serii poruszają problemy, które trawią polskie sądownictwo: brak bezstronności, przewlekłość postępowania, dowolność w uznawaniu dowodów, ignorowanie świadków, niejasne powiązania sędziów czy krycie swoich bliskich, znajomych i kolegów po fachu.

W tym odcinku

Emeryt zostaje oszukany. Sprawcy posłużyli się tzw. metodą na wnuczka, by wyłudzić od ofiary wszystkie oszczędności. Z pomocą córki starszy mężczyzna zgłasza sprawę na policję. Okazuje się, że sprawcą jest syn notariusza. Mężczyzna zostaje zatrzymany, ale jego obrońca, adwokat Liszewicz, robi wszystko, aby nie dopuścić do skazania.

Występują

Zobacz także

Ładuję...