Lombard. Życie pod zastaw 8 (414)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Wędkarz Pawlik ratuje dwa szczeniaki, które ktoś chciał utopić. Nie stać go na utrzymanie zwierząt, dlatego Mariusz i Jaca przejmują opiekę nad psiakami. W lombardzie dochodzi do zuchwałej kradzieży.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Rencista Pawlik pewnego razu na rybach ratuje dwa szczeniaki, których ktoś chciał się pozbyć, wrzucając je w worku do wody. Nie stać go jednak na zwierzęta i musi zastawić wędkę. Transakcja nie dochodzi jednak do skutku. Mariusz i Jaca muszą przejąć opiekę nad psiakami. Postanawiają odnaleźć ich właściciela. Efekt śledztwa bardzo ich zaskakuje. Mariusz, ścigając złodziei, którzy dokonali w lombardzie zuchwałej kradzieży, zostaje zaatakowany gazem. Jacy nie udaje się schwytać zbiegów. Kazimierz przestaje ufać nowemu pracownikowi. Mariusza odwiedza Julka. Dziewczyna wyjawia, że mama nadal go kocha.

Występują

Twórcy

Ładuję...