Teleman

Lombard. Życie pod zastaw 8 (414)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wędkarz Pawlik ratuje dwa szczeniaki, które ktoś chciał utopić. Nie stać go na utrzymanie zwierząt, dlatego Mariusz i Jaca przejmują opiekę nad psiakami. W lombardzie dochodzi do zuchwałej kradzieży.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Rencista Pawlik pewnego razu na rybach ratuje dwa szczeniaki, których ktoś chciał się pozbyć, wrzucając je w worku do wody. Nie stać go jednak na zwierzęta i musi zastawić wędkę. Transakcja nie dochodzi jednak do skutku. Mariusz i Jaca muszą przejąć opiekę nad psiakami. Postanawiają odnaleźć ich właściciela. Efekt śledztwa bardzo ich zaskakuje. Mariusz, ścigając złodziei, którzy dokonali w lombardzie zuchwałej kradzieży, zostaje zaatakowany gazem. Jacy nie udaje się schwytać zbiegów. Kazimierz przestaje ufać nowemu pracownikowi. Mariusza odwiedza Julka. Dziewczyna wyjawia, że mama nadal go kocha.

Występują

Zobacz także

Ładuję...