Lombard. Życie pod zastaw 8 (413)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Zamożny Szczepan nabywa w lombardzie obraz za 20 tysięcy złotych. Kazimierz dostaje propozycję zakupu luksusowych długopisów. Andżela irytuje się, kiedy Mariusz spóźnia się na randkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Zamożny Szczepan kupuje w lombardzie obraz za zawrotną cenę - 20 tysięcy złotych. Niebawem przedstawiciel handlowy składa Kazimierzowi propozycję - zakup luksusowych długopisów. Barski miałby je dawać gratis bogatym klientom. Właściciel lombardu i jego pracownicy, Andżelika i Roman, uważają, że gadżety są bardzo ciekawe. Wkrótce w okolicy zostaje skradziony drogi samochód, a kilka dni później także Szczepan pada ofiarą kradzieży. Andżela irytuje się, kiedy Mariusz spóźnia się na randkę z nią z powodu Olgi. Zuza, znajoma Romana z czasów szkolnych, okazuje się fanką Kaśki. Pracownik lombardu obiecuje jej bilety na koncert. Wkrótce jednak staje się jasne, że Zuza nie jest z nim całkiem szczera. Roman głowi się nad trudnym zadaniem z matematyki. Jakiś czas później doznaje olśnienia.

Występują

Twórcy

Ładuję...